مقام معظم رهبری

ثبت نام کلاس های مداحی

 

برای ثبت نام درکلاسهای مداحی خانه مداحان، به صورت حضوری و با مدارک : 2 قطعه عکس کپی شناسنامه و کارت ملی وشهریه 3ماه به مبلغ 500/000 ریال مراجعه فرمایید.
واحد آموزش حاج ابراهیم صدیق
شماره تماس:09124485918

تشرف به مکتب خانۀ عشق

 

عضویت در خبرنامه
لطفا برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.

ایمیل :

مراجع تقلید

ارتباط با ما
تلفن : 77513342-3
فکس :  77654555
کد پستی :  1154639611
آدرس : خیابان بهارستان ،چهارراه فخر آباد ،خیابان شهید مشکی ،پلاک 81،عمارت فخر الدوله
khanehmaddahan1@gmail.com

 

معرفی کتب و نشریات مدّاحی
اطلاعیه‌ها
لینک‌ها

سایت مداحان قم

                                                                        

 

شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۱
مداحان هم گواهینامه می‌گیرند. 
تصویر بزرگ

مداحان هم گواهینامه می‌گیرند.

عضو هیات مدیره و هیات امنا خانه مداحان کشور گفت: مداحان بعد از گذراندن کلاس‌های آموزشی گواهینامه دریافت می‌کنند.


"حسن غفوری فرد" از برگزاری آزمون تعیین سطح مداحان در روز گذشته (جمعه۲۵ بهمن) خبرداد و گفت: خانه مداحان کشور نزدیک به۱۰۰عضودارد که دراین آزمون بیش از ۶۰۰ نفر شرکت کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس نوع سوال‌های آزمون تعیین سطح مداحان را تشریحی عنوان کرد و گفت: ۴۰ سوال این آزمون در زمینه احکام، تاریخ، مقتل‌های ائمه، شعر و ادب و ادبیات بود که داوطلبان باید به صورت تشریحی به مدت دوساعت ونیم به آن‌ها پاسخ می‌دادند.

وی در مورد اعلام نتایج آزمون نیز گفت: به دلیل اینکه سوالات آزمون تشریحی بود تصحیح اوراق مشکل است از این رو اعلام نتایج آزمون حدود سه هفته دیگر اعلام می‌شود.

برگزاری آزمون تعیین سطح برای مداحان سراسر کشور

غفوری فرد با بیان اینکه شرکت کنندگان در این آزمون از تهران، نقاط اطراف تهران و کرج بودند، افزود: در آینده برای مداحان سراسر کشورنیز آزمون تعیین سطح برگزار خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، استقبال مداحان از شرکت در آزمون تعیین سطح را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: ما فکر می‌کردیم شایدحدود ۱۰۰ نفر در این آزمون شرکت کنند اما این آزمون با شرکت بیش از ۶۰۰ نفر برگزار شد.

وی در ادامه از رتبه بندی مداحان خبرداد و افزود: بعد از اعلام نتایج تعیین سطح، مداحان طبقه بندی می‌شوند و از کسانی که دارای سطح بالاتری هستند برای آموزش به دیگر مداحان استفاده می‌شود.

برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مداحان

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: کلاس‌های آموزشی مداحان در تهران، نقاط اطراف تهران و کرج برگزار خواهد شد.

غفوری فرد هدف ازتعیین سطح مداحان را نظم وترتیب بخشیدن به فعالیت‌های مداحی عنوان کرد: هدف قبول شدن یا نشدن مداحان درآزمون نیست بلکه علمی ترشدن کار مداحی درکشوراست به طوری که برای آنان آموزش‌های دائمی داشته باشیم.

مداحان مدرک می‌گیرند

وی همچنین به رایزنی با وزارت علوم برای راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی برای مداحان خبر داد و گفت: دوره‌هایی در حد کاردانی و بعد از آن کار‌شناسی مانند دیگر رشته‌های علمی برای مداحان برگزار خواهد شد، تا مداحان مدرک بگیرند و این مدرک قابل قبولي برای دستگاه‌های دولتی نیزباشد.

ایجاد یک شبکه رادیویی مخصوص مداحان

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ورود مداحان به دستگاههای دولتی با داشتن مدرک راحت‌تر خواهد بود افزود: ممکن است برخی از مداحان در استخدام اداره‌ای باشند که داشتن این مدرک در استخدام آن‌ها موثر خواهد بود.

وی در خاتمه از راه‌اندازي یک شبکه رادیویی مخصوص مداحان خبرداد و افزود: رایزنی‌هایی انجام شده است که یک شبکه رادیویی مخصوص مداحی مانند شبکه رادیویی که اختصاص به تواشیح، شعرو ادب دارد راه اندازی شود.

منبع: ایلنا
بازدید: 910
مطالب اصلی
گزارشهای تصویری
گزارش جلسه هفتگی چهارشنبه مورخ 93/05/22
شهادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع
گزارش جامعۀ مدّاحان غرب تهران
گزارش شب نوزدهم و شب بیستم (شب جمعه سوّم)وگزارش شب
گزارش بازارتهران(روزشهادت امیرالمؤمنین ع)
جلسه هفتگی چهارشنبه ها 93/4/4
آمار و امکانات